O‘zbekistonning Bahrayndagi elchisi tayinlandi
Ar-Riyod shahrida istiqomat qilayotgan Nodirjon Turg‘unov Bahrayn Qirolligi tashqi ishlar vaziri Abdullatif bin Rashid Al-Zayaniga o‘z ishonch yorliqlari nusxalarini onlayn shaklda topshirdi. Bu haqda “Dunyo” axborot agentligi xabar berdi.
Rasmiy marosimdan so‘ng tomonlar O‘zbekiston-Bahrayn hamkorligining hozirgi holati va rivojlanish istiqbollarini muhokama qildilar, shuningdek, xalqaro kun tartibining dolzarb masalalari bo‘yicha fikr almashdilar.
Bahrayn tashqi siyosat idorasi rahbari mamlakat prezidenti rahnamoligida O‘zbekistonda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlarga yuksak baho berib, tashqi siyosat sohasidagi yutuqlar va barqaror iqtisodiy o‘sishni ta’kidladi.
U ikki mamlakat o‘rtasida tarixiy aloqalar mavjudligini ta’kidladi va qardosh xalqlar o‘rtasidagi munosabatlarning yuqori darajasini ta’kidladi. Ikki tomonlama aloqalarni yanada mustahkamlash va har tomonlama kengaytirishda faol yordam berishga tayyorligi bildirildi.
Uchrashuv yakunida vazir O‘zbekiston elchisiga davlatlararo munosabatlarni mustahkamlashga qaratilgan faoliyatida muvaffaqiyatlar tiladi.