"O‘zbekistonning professional taʼlim tizimida sifatni taʼminlash va kasbiy ko‘nikmalarni rivojlantirish” mavzusida xalqaro konferensiya boshlandi
16:22 / 04.05.2023
Bugun, 4-may kuni poytaxtimizning Trilliant-Interkontinental mehmonxonasida Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Yevropa Ittifoqi va YUNESKOning O‘zbekistondagi vakolatxonasi bilan hamkorlikda “O‘zbekistonning professional taʼlim tizimida sifatni taʼminlash va kasbiy ko‘nikmalarni rivojlantirish” mavzusida xalqaro konferensiya boshlandi.
Konferensiyada 20 dan ortiq vazirlik va idoralar, xalqaro tashkilot va xalqaro dasturlar mualliflari, taʼlim sifatini yaxshilash sohasidagi xalqaro ekspertlar ishtirok etmoqda.
Konferensiya davomida O‘zbekistonda ta'lim sifatini oshirishda rivojlangan mamlakatlar tajribasidan foydalangan holda mamlakatning qishloq joylarida EKAVET asosida ta'limni rivojlantirish masalasiga alohida e'tibor qaratilgan.