“O‘zbekneftgaz” AJ Boshqaruvi raisiga yangi o‘rinbosar tayinlandi
2019-yil 24-iyundan buyon “O‘zbekneftgaz” AJ Boshqaruvi raisining qazib chiqarish bo‘yicha o‘rinbosari lavozimida faoliyat yuritib kelayotgan Alisher Sayfullaevich Mustafoev lavozimidan ozod etildi. Bu haqida “Ozbekneftgaz” AJ Matbuot xizmati xabar bermoqda.
Uning o`rniga Muborak neft va gaz qazib chiqarish boshqarmasi direktori Rustam Cho‘liyevich Sherov “O‘zbekneftgaz” AJ Boshqaruvi raisining qazib  chiqarish bo‘yicha o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi.
Ma’lumot o‘rnida, Rustam Sherov 1978-yili Qashqadaryo viloyati, Muborak tumanida  tug‘ilgan. U neft va gaz sohasidagi faoliyatini  2002-yilda “Muborakneftgaz” UKda geologlikdan boshlagan.
“O‘zgeoburg‘uneftgazqazibchiqarish” AJda turli lavozimlarda, “O‘zneftgazqazibchiqarish” AJda Boshqaruvi rais lavozimida faoliyat yuritgan.
Boshqaruv raisining qazib chiqarish bo‘yicha o‘rinbosari uglevodorodlar qazib olishni ko‘paytirishga, yangi neft va gaz inshootlarini foydalanishga topshirishni tezlashtirishga, jarayonlarni intensivlashtirish bo‘yicha chora-tadbirlarni ishlab chiqishga va zamonaviy rivojlanish usullariga yo‘naltirilgan kompleks chora-tadbirlarni tashkil etish va amalga oshirishga mas’uldir.