“O‘zgazloyiha”ning 63,4 foiz aksiyasi sotiladi
“O‘zgazloyiha” mas’uliyati cheklangan jamiyatining 63,4 foiz aksiyasini sotish jarayoni boshlandi. Bu haqida Davlat aktivlarini boshqarish agentligi huzuridagi UzAssets investitsiya kompaniyasi matbuot xizmati xabar berdi.
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi “O‘zgazloyiha” mas’uliyati cheklangan jamiyatining ustav kapitalidagi 63,4 foiz ulushini muzokaralarga ommaviy taklif orqali sotilishini ma’lum qildi.
Grant Thornton xalqaro kompaniyasi ushbu bitim bo‘yicha agentlikning maslahatchisi vazifasini bajaradi. Agentlik UzAssets investisiya kompaniyasiga bitimlar bo‘yicha maslahatchi bilan birgalikda keyingi tashkil etish uchun ruxsat berdi.
“O‘zgazloyiha” 2004-yilda tashkil etilgan bo‘lib, gaz ta’minoti bo‘yicha loyiha va qidiruv ishlari bilan shug‘ullanadi. 2020-yilda kompaniya tomonidan 1,5 milliard so‘mlik ish va xizmatlar bajarilgan.