Parij–2024. Bugun ikki bokschimiz oltin medal uchun ringga chiqadi
Bugun joriy Olimpiya o‘yinlarida O‘zbekiston delegatsiyasi uchun ahamiyatli kunlardan biri. Boisi, bugungi bahslardan keyin delegatsiyamiz umumjamoa hisobida sezilarli darajada yuqorilash imkoniyatiga ega. Shuningdek, o‘zbekistonlik sportchilar yana bir sport turi - suvga sakrash bo‘yicha Olimpiya o‘yinlarida debyut qilishadi.
Kun davomida quyidagi sportchilarimiz bahslarda ishtirok etadi:
13:00. Suvga sakrash. Igor Myalin (10 metr, saralash);
13:00. Badiiy gimnastika. Jamoaviy ko‘pkurash saralash;
13:10. Taekvondo. Jasurbek Jaysunov — Merxan Barxordari (Eron) (80 kg., nimchorak final);
14:00. Erkin kurash. Javrail Shapiyev — Aleksandr Mur (Kanada) (o‘tish bahsi);
14:10 dan so‘ng. Erkin kurash. Razambek Jamalov — Magomedxabib Kadimagomedov (Neytral)
(74 kg., 1/16 final);
15:00. Taekvondo. Ozoda Sobirjonova — Aleksandra Perishich (Serbiya) (67 kg., nimchorak final);
22:10 dan so‘ng. Erkin kurash. G‘ulomjon Abdullayev —  (bronza medali uchun);
00:30. Boks. Asadxo‘ja Mo‘ydinxo‘jayev — Marko Alonso Verde (Meksika) (71 kg., final);
01:34. Boks. Lazizbek Mullojonov — Alfonso Dominges (Ozarbayjon)  (92 kg., final).
Bugungi Olimpiya o‘yinlari dasturiga muvofiq bokschilarimiz Asadxo‘ja Mo‘ydinxo‘jayev va Lazizbek Mullajonovning final janglarida ishtirok etishi, erkin kurashchimiz G‘ulomjon Abdullayevning bronza medali uchun o‘tkazadigan bellashuvi, shuningdek, taekvondochilarimiz Jasurbek Jaysunov va Ozoda Sobirjonova, erkin kurashchilarimiz Javrail Shapiyev, Razambek Jamalov va boshqalarning Olimpiya o‘yinlarining saralash musobaqalarida qatnashishi yutuqlarimiz yanada ortishidan dalolat bermoqda.