Poytaxtda 32 ta yo‘nalishdagi avtobuslarda yo‘lkira narxi o‘zgardi
Toshkent shahri bo‘ylab harakatlanadigan 32 ta yo‘nalishdagi avtobuslarda yo‘lkira narxi o‘zgardi. Bu haqda “Toshshahartransxizmat” AJ axborot xizmati xabar berdi
Unga ko‘ra, prezidentning 2023-yil 16-fevraldagi qaroriga asosan Toshkent shahridagi muntazam avtobus yo‘nalishlarida cheklangan tariflar bo‘yicha yo‘lovchilar tashishni brutto-shartnoma asosida tashkil etish va moliyalashtirish tizimiga bosqichma-bosqich o‘tkazish belgilangan.
Shu munosabat bilan, iyul oyidan boshlab, “Toshshahartransxizmat” AJ tarkibidagi avtobus saroylari tomonidan xizmat ko‘rsatilayotgan 17t, 20, 73, 86, 98, 101, 146, 140 130,129, 116, 82, 68, 63, 61, 55, 52, 45, 43, 41, 39, 9t, 8, 125, 151, 133, 138, 153, 154, 181, 183, 104-sonli avtobus yo‘nalishlarida xizmat ko‘rsatish yangi turdagi brutto-shartnoma asosida amalga oshirila boshlangani ma’lum qilindi.