Prezident tibbiyot xodimlari kuni munosabati bilan soha xodimlarini mukofotladi
Shavkat Mirziyoyev “Tibbiyot xodimlari kuni munosabati bilan soha xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida” farmon imzoladi.
Mamlakatimizda sog‘liqni saqlash tizimini xalqaro andozalar asosida rivojlantirish, sohada tub islohotlar va muhim dasturlarni muvaffaqiyatli amalga oshirish borasidagi katta xizmatlari, o‘zining fidokorona mehnati, bilim va malakasi bilan aholiga tibbiy yordam ko‘rsatish sifatini yuksaltirish, ilg‘or xorijiy tajriba va davolash usullarini amaliyotga keng joriy etish, jamiyatda sog‘lom turmush tarzini mustahkamlashga munosib hissa qo‘shib kelayotgani, yuqori kasb mahoratiga ega kadrlarni tayyorlash yo‘lidagi ibratli faoliyati hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar mukofotlansin:
Abduraxmanov Akram Abdusattarovich - Respublika bolalar kam invaziv va endovizual xirurgiya ilmiy-amaliy markazi jarrohi
Batirov Abduraxman Ruzumbayevich - Boyovut tumanidagi “Boyovut To‘maris shifo” mas’uliyati cheklangan jamiyati bolalar shifokori, Sirdaryo viloyati
Jalolova Xafiza Muxtorovna - Pop tumani ko‘p tarmoqli markaziy poliklinikasi mudiri, Namangan viloyati
Xudayberdiyev Kobil Tursunovich - Andijon davlat tibbiyot institutining travmatologiya, ortopediya va neyrojarrohlik kafedrasi mudiri, Andijon viloyati
II darajali “Salomatlik” ordeni bilan
Avezova Gulnora Rustamovna - Respublika tez tibbiy yordam markazining Navoiy viloyati filiali Qiziltepa tumani bo‘limi bosh feldsheri
Allakulov Islambay Madrimovich - Xorazm viloyati bolalar ko‘p tarmoqli tibbiyot markazining reanimatsiya bo‘limi mudiri
Berdiyeva Muqaddas Xasanboyevna - Sharof Rashidov tumanidagi “Muruvvat” nogironligi bo‘lgan shaxslar uchun ayollar internat uyi hamshirasi, Jizzax viloyati
Maulenov Babaraushan Jumabayevich - Shumanay tumani tibbiyot birlashmasining qabul bo‘limi anesteziolog-reanimatologi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Maxmatmuratova Gulsina Islamovna - Urgut tumanidagi “Sharof Rashidov” oilaviy shifokorlik punkti umumiy amaliyot shifokori, Samarqand viloyati
Memdjanova Aliya Nuriyevna - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Farg‘ona filiali laboratoriya bo‘limi mudiri, Farg‘ona viloyati