“Qamchiq” dovonida halokatga uchragan haydovchi qutqarib qolindi
24 noyabr kuni soat 04:35 larda “Toshkent-O‘sh” avtomobil yo‘lining 222,5 km, “Qamchiq” dovoni qismida “Vodiy-Toshkent” yo‘nalishida harakatlangan “ISUZU” yuk mashinasi haydovchisi boshqaruvni yo‘qotib yo‘l o‘rtasidagi temir to‘siqga urilgan va ag‘darilib qolgan.
Hodisa natijasida haydovchi yuk mashina saloni ichida qisilib qolgan.
Aniqlanishicha, voqea joyiga FVVning “Qamchiq” Maxsus qidiruv, yong‘in-qutqaruv boshqarmasi qutqaruvchilari, YPX, tez tibbiy yordam hamda avtoyo‘l xodimlari yetib borgan.
YPX xodimlari tomonidan harakat xavfsizligi ta’minlangan. Qutqaruvchilar maxsus gidravlik asbob-anjomlar yordamida qisilib qolgan haydovchini sog‘-omon yuk mashina ichidan chiqarib olishgan va birinchi tibbiy hamda psixologik yordam ko‘rsatish maqsadida tez tibbiy yordam xodimlariga topshirishgan.
Avtoyo‘l xodimlari bilan hamkorlikda yuk mashinasi maxsus kran yordamida xavfsiz hududga transportirovka qilish ishlari amalga oshirilgan.