Qashqadaryoda IIB xodimlari qonunga boʻysunmagan haydovchini maxsus “dubinka”lar orqali toʻxtatishga urinishdi
Ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan, YPX xodimlari “Lacetti” rusumli avtomashinaning oynalarini sindirib tashlashga uringani haqida xabarga IIV YHXBB tomonidan rasmiy munosabat bildirdi.
Keltirilishcha, joriy yilning 27 noyabr kuni soat 16:10 larda Qashqadaryo viloyati, Chiroqchi tumani, Kommuna MFY hududidan oʻtgan ichki yoʻlda YPX xodimlari tomonidan “Lacetti” rusumli avtomobil toʻxtatilgan vaqtda, haydovchi qonuniy talabni bajarmasdan avtomobilning oynasi va eshiklarini qulflab oldinda turgan soha vakillarining ustiga transportni boshqargan.
Mazkur jarayonda xodimlar tomonidan maxsus vositalar qoʻllanilib, haydovchini toʻxtatish choralari koʻrilganligiga qaramasdan haydovchi voqea joyidan qochib ketgan.
Maʼlum qilinishicha, hozirda YPX xodimining bildirgisi asosida boʻysunmay harakatlangan haydovchi yuzasidan surishtiruv harakatlari olib borilmoqda.