QQS to‘laydigan ayrim xo‘jaliklarga byudjetdan subsidiya beriladi
Vazirlar Mahkamasining tegishli qarori bilan qo‘shilgan qiymat solig‘i to‘lovchisi bo‘lgan quyidagi xo‘jaliklarga yetishtirgan mahsulotlariga davlat byudjetidan subsidiya ajratiladi:
– parrandachilik xo‘jaliklariga – yetishtirgan tuxumning har bir donasi uchun 50 so‘m va parranda go‘shtining har bir kilogrammi uchun 1000 so‘m;
– chorvachilik xo‘jaliklariga – yetishtirgan yirik va mayda shoxli mollar tirik vaznining har bir kilogrammi uchun 2 000 so‘m hamda sutining har bir litri uchun 200 so‘m;
– baliqchilik xo‘jaliklariga – intensiv usulda yetishtirilgan sovuq suv baliqlarining (losos, forel va osyotr) har bir kilogrammi uchun 3 000 so‘m qolgan turdagi baliqlar uchun 1 000 so‘m miqdorida.
Subsidiya olish uchun arizalar yetishtirilgan mahsulotlarni sotishdan oldin my.vetgov.uz sayti orqali hududiy “Chorvanasl” markazi tuman vakiliga yuboriladi.
Qarorning to‘liq matni bilan bu yerda tanishing.