Ramzan Qodirov O‘zbekistonga amaliy tashrif bilan keldi
Checheniston Respublikasi rahbari Ramzan Qodirov 27-may kuni ikki davlat rahbarlari – Vladimir Putin va Shavkat Mirziyoyev ishtirokida boʻlib oʻtadigan Rossiya va Oʻzbekiston mintaqalari kengashi yigʻilishida ishtirok etish uchun Checheniston delegatsiyasi boshchiligida 26-may oqshom payti Toshkentga keldi.
Checheniston Respublikasi rahbari O‘zbekistonga kelganida Bosh vazir Abdulla Aripov samimiy va mehmondo‘st kutib olinganini ta’kidladi.
U Checheniston Respublikasining Birinchi Prezidenti, Rossiya Qahramoni Axmat-Hoji Qodirov tahsil olgani uchun chechenlar O‘zbekistonni, ayniqsa, iliq qabul qilishini ta’kidladi.
“Qadim zamonlardan buyon xalqlarimiz bir-biriga qardoshdek munosabatda bo‘lib kelgan, bundan boshqacha bo‘lishi mumkin emas, Vladimir Putin va Shavkat Mirziyoyev rahbarligida o‘tkazilgan yig‘ilish katta turtki bo‘lishiga ishonch bildirdim”, – dedi Checheniston rahbari.