Rossiyada Premyer-liga oʻyinlari translyatsiya qilinmaydi
“Match TV” telekanalining bosh prodyuseri Aleksandr Taschin Rossiya Premyer-ligasi oʻyinlari translyatsiya qilinmasligi haqidagi maʼlumotni tasdiqladi.
“Buyuk Britaniyaning sanksiya qonunchiligi tufayli “Match TV” Angliyaning 2022/2023-yilgi mavsumini koʻrsatmaydi, biroq shartnoma bekor qilinmagan.
Vaziyat barqarorlashganda rejalarimizni bir yildan soʻng amalga oshirishga umid qilamiz. Bu turnirlarni koʻrsatishimizga toʻsqinlik qiladigan siyosiy asos yoʻq.
Ayni damda biz FIFAdagi hamkasblarimiz bilan yaqin aloqadamiz va keyin nima boʻlishini koʻramiz. Har kuni nimadir oʻzgarishi mumkin. Biz voqealarning har qanday rivojlanishiga tayyormiz”, – dedi u.
Qayd etish mumkin, Premyer-ligadan tashqari, Fransiya chempionati, Portugaliya, Shotlandiya chempionatlari, Ispaniya va Angliya kubogi va boshqa turnirlar ham Rossiyada translyatsiya qilinmaydi.
O‘zbekistonlik kurashchi Gruziyadagi musobaqada chempionlikni qo‘lga kiritdi
Sportchi 90 kg vazn toifasida ishtirok etdi. Musobaqa finalida Bozorov Fransiya vakili Aleksis Metyuni mag‘lub etdi.