Rossiyadagi uylardan birida 4 nafar o‘zbekistonlikning jasadi topildi
Joriy yilning 13-aprel kuni Rossiyaning Kaliningrad shahri Gagarin ko‘chasidagi ko‘p qavatli uyda 4 nafar O‘zbekiston fuqarosi o‘lik holda topilgan.
Qayd etilishicha, ularning o‘limida tergovchilar tomonidan jinoyat alomatlari aniqlanmagan. Gagarin ko‘chasidagi 22-binodagi 5-xonadonga bir oydan kamroq vaqt oldin o‘zbekistonlik to‘rt kishi ko‘chib borgan. Ular O‘zbekistondan Kaliningradga pul topish uchun ketgan.
Marhumlarning jasadi olib chiqilgach, uyning eshigi qulflangan. Tergovchilar qo‘shnilarni ham so‘roqqa tutgan. Ular esa vafot etgan o‘zbekistonliklarning uyga kam kelgani, ko‘p ishlagani haqida aytib bergan.
“Yaxshi odamlar edi. Har kuni ertalab soat sakkiz yarimlarda chiqib ketardi, kechqurun ham soat to‘qqizlar atrofda qaytib kelardi. Faqat eshik yopilish ovozini eshitar edim, o‘zi juda xotirjam edi”, – deydi Lyudmila ismli qo‘shni ayol.
Ma’lumotlarga ko‘ra, ularning o‘limiga is gazidan zaharlanish sabab bo‘lgan. Viloyat tergov qo‘mitasi bergan xabarga ko‘ra, ijaradagi xonadonda gaz jihozlariga noto‘g‘ri xizmat ko‘rsatilgan.