Rossiyadan O‘zbekistonga 5 ta maxsus yo‘lovchi poyezdlar qatnovi yo‘lga qo‘yiladi
Pandemiya davrida Rossiya davlatida qolib ketgan o‘zbekistonliklarga mamlakatga kelishlari uchun qulaylik yaratish maqsadida “Voljskiy-Toshkent” yo‘nalishida 483-sonli yo‘lovchi poyezdining 5 ta maxsus reysi yo‘lga qo‘yiladi.
“O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ tarqatgan ma’lumotlarga ko‘ra, mazkur poyezdlar 2021-yil 15, 19, 22, 26 va 29-noyabr kunlari soat 20:57 da “Voljskiy-Toshkent” yo‘nalishida harakatini amalga oshiradi.
Mazkur poyezdlarga faqat bir tomonga, ya’ni “Voljskiy-Toshkent” yo‘nalishiga chiptalar sotiladi. Chiptalarni elektron tarzda sotish ham yo‘lga qo‘yilgan.
Shuningdek, Rossiyadagi fuqarolarning yaqinlari O‘zbekistonda turib, ularning shaxsini tasdiqlovchi hujjati nusxasi bilan “O‘zbekiston temir yo‘llari” aksiyadorlik jamiyati veb-sayti orqali е-ticket.railway.uz dan chiptalarni elektron tarzda xarid qilib olib, jo‘natishlari ham mumkin.