Samarqandda qurilayotgan binoning 7-qavatidan yiqilgan ishchi vafot etdi
Samarqand shahridagi Arxeologiya instituti qarshisida qurilayotgan bino ishchisi zinapoyalar orasidan pastga yiqilib, vafot etdi. Bu haqda Nuz.uz nashri xabar bermoqda.
Samarqand shahri bo‘yicha Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasiga qarashli 6-Ichki ishlar bo‘linmasidan olingan ma’lumotga ko‘ra, hodisa joriy yilning 6-may kuni sodir bo‘lgan.
Qayd etilishicha, suvoqchilik ishlari bilan shug‘ullangan qashqadaryolik B.A. voqea joyida vafot etgan. Marhum qurilayotgan binoning 7-qavatidan tushib ketganligi Ichki ishlar organi tomonidan tarqatilgan ma’lumotnomada ko‘rsatib o‘tilgan. Biroq bino qurilishiga ruxsat berilgan shahar hokimining 2019-yil 14-noyabrdagi qarorida u uch qavatdan iborat bo‘lishi kerakligi belgilangan.
Mazkur holat yuzasidan Samarqand shahar bo‘yicha IIO FMB huzuridagi tergov bo‘limi tomonidan Jinoyat kodeksining 257-moddasi 2-qismi «a» bandi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilganligi ma’lum qilindi.