Senatning 37-yalpi majlisida qanday masalalar muhokama qilindi?
10:38 / 03.03.2023
Kecha, 2-mart kuni Toshkent shahrida O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining o‘ttiz yettinchi yalpi majlisi o‘z ishini boshladi.
Unda Senat, hukumat a’zolari, vazirlik va idoralarning vakillari, Senat huzuridagi Yoshlar parlamenti a’zolari hamda ommaviy axborot vositalari xodimlari ishtirok etdi.
Videokonferensaloqa tarzida o‘tkazilgan yalpi majlisni O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Raisi Tanzila Norboyeva olib borgan.
Yalpi majlis Senatning “YouTube” tarmog‘idagi sahifasi orqali to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoritib borildi.
Dastlab senatorlar Senatning 2022-yildagi faoliyati va 2023-yilga mo‘ljallangan ustuvor vazifalari to‘g‘risidagi masalani ko‘rib chiqdi.
Ta’kidlanganidek, o‘tgan yil davomida Senat Konstitutsiya va qonunlarda belgilangan vakolatlari, shuningdek, 2022 – 2026-yillarga mo‘ljallangan Yangi O‘zbekistonning taraqqiyot strategiyasida aks etgan ustuvor yo‘nalishlardan kelib chiqib faoliyat yuritdi.
Oliy Majlisda muhokama qilingan mavzular haqida ushbu havola orqali to‘liq ma’lumot olishingiz mumkin.