Shavkat Mirziyoyev saylovda nomzod sifatida ishtirok etgan raqobatchilariga minnatdorlik bildirdi
Oliy Majlis Senati binosida bo‘lib o‘tayotgan inaugurasiya tadbirida Shavkat Mirziyoyev saylov jarayonida ishtirok etgan barcha aholi qatlamlari, kasb egalari, diplomatik korpus vakillari va OAV vakillariga rahmatini aytdi.
"Nomzodimni ilgari surgan va saylov kampaniyasida qo‘llab-quvvatlagan Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasining a’zolari va faollariga, barcha tarafdorlarim hamda ishonchli vakillarimga tashakkur aytaman.
Saylovda faol ishtirok etgan O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasidan nomzod – Maqsuda Vorisovaga, Milliy tiklanish” demokratik partiyasidan Alisher Qodirovga, O‘zbekiston Ekologik partiyasidan – Narzullo Oblomurodovga hamda “Adolat” sosial-demokratik partiyasidan Bahrom Abduhalimovga alohida minnatdorlik bildiraman. Ularning kelgusi ishlariga omadlar tilayman”, – dedi Shavkat Mirziyoyev.