TIV rahbari Xalqaro hamkorlik bo‘yicha Yevrokomissar bilan uchrashdi
Joriy yilning 15 noyabrida Bryussel shahrida O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Komilov Xalqaro hamkorlik bo‘yicha Yevrokomissar Yutta Urpilaynen bilan uchrashdi. Bu haqda vazirlik axborot xizmati xabar bermoqda.
Uchrashuv davomida tomonlar O‘zbekiston va Yevropa Ittifoqi o‘rtasidagi hamkorlikning bugungi holati va istiqbollari, jumladan, Yevropa Ittifoqining Markaziy Osiyo bo‘yicha strategiyasi doirasidagi aloqalarni muhokama qildilar.
Ilgari qabul qilingan qo‘shma tashabbus va dasturlarni amalga oshirish jarayoni, shuningdek, turli darajadagi hamda shakldagi bo‘lajak uchrashuvlar jadvali ko‘rib chiqildi.
Delegatsiyalar Afg‘onistondagi vaziyat va xalqaro hamjamiyatning sa’y-harakatlari doirasida ushbu mamlakatga insonparvarlik yordami ko‘rsatish imkoniyatlari yuzasidan fikr almashdilar.