Toshkentda 50 nafarga yaqin ishchi tunagan yotoqxonada gaz-havo aralashmasi portladi
Bugun, 29-noyabr kuni soat 05:05da Toshkent shahri Sergeli tumani Nilufar 3-tor ko‘chasida “Uzmill” MChJ hududida ishchilar uchun joylashgan yotoqxonada birlamchi ma’lumotga ko‘ra, havo-gaz aralashmasining chaqnashi va buning oqibatida yong‘in sodir bo‘lgan.
FVV Matbuot xizmati ma’lumotlariga ko‘ra, voqea joyida 43 nafar ishchi bo‘lgan, yong‘in oqibatida ulardan 18 nafari har xil turdagi kuyish tan jarohati bilan Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markaziga joylashtirilgan. Hodisa oqibatida halok bo‘lganlar yo‘q.
Hodisa tafsilotlarini o‘rganish uchun Toshkent shahar prokurorining birinchi o‘rinbosari rahbarligida Toshkent shahar FVB,  IIB, SSB,   Hududgaz ta’minoti rahbarlaridan iborat tezkor tergov guruhi tashkil etilgan.
Birlamchi ma’lumotga ko‘ra, havo-gaz aralashmasining chaqnashiga gaz quvurlarining nosozligi oqibatida xonaga gaz to‘planishi sabab bo‘lgan.