Toshkentda ikki guruh o‘rtasida pichoqbozlik sodir bo‘lgan. Holat yuzasidan rasmiy ma’lumot berildi (video)
09:23 / 08.11.2021
Ijtimoiy tarmoqlarda “Shahar bedarvozami? Kim bo‘ldi bular bemalol o‘zgalarni joniga tahdid qilishmoqda?” deb nomlangan video tarqaldi. Mazkur holat yuzasidan Toshknet shahar IIBB ramiy ma’lumot berdi.
Ma’lum qilinishicha, joriy yilning 31-oktyabr kuni taxminan soat 22:00 larda Yunusobod tumani Bog‘ishamol ko‘chasida bir nechta fuqarolar o‘rtasida janjal yuz bergan. Xususan, 30 yoshli J.I. va uning tanishlari 30 yoshli M.X., 39 yoshli J.A., 24 yoshli U.R., 37 yoshli X.A., 27 yoshli X.S., 30 yoshli U.D. o‘zaro janjallashgan.
Natijada gumonlanuvchilardan biri 30 yoshli J.I. qochmoqchi bo‘lgan "Chevrolet Equinox" rusumli avtomobilga zarar yetkazgan.
Mazkur holat yuzasidan Yunusobod tumani IIO FMB tergov bo‘limi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 277-moddasi 2-qismi "b" va "v" bandlari bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.