Toshkentda yer maydonlari olib berishni va’da qilgan firibgarlar ushlandi
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Bo‘stonliq tumani bo‘limi tomonidan boshqa huquqni muhofaza qiluvchi organ xodimlari bilan hamkorlikda o‘tkazilgan tezkor tadbirda fuqarolar A.A., R.A. va I.S. (muqaddam sudlangan) o‘zaro til biriktirib, fuqaro X.A.ga tumandagi “Xo‘jakent” MFY hududidan 20 sotix yer maydonini hujjatlarini rasmiylashtirib olib berishlari evaziga 230 000 AQSH dollarini olgan vaqtida ashyoviy dalillar bilan ushlanganlar.
Shu kabi, Departamentning Yangihayot tumani bo‘limi va boshqa huquqni muhofaza qiluvchi organ xodimlari hamkorligida o‘tkazilgan tezkor tadbirda fuqaro S.I. fuqaro M.O.ning ishonchiga kirib, unga tanishlari yordamida “Yangi Gulzor” MFY hududidagi 18 sotix yer maydonini 200 000 AQSH dollari evaziga egalik huquqini beruvchi hujjatlarini rasmiylashtirib olib berishini aytib, oldindan 20 000 AQSH dollarini olgan vaqtida ashyoviy dalillar bilan ushlangan.