Toshkentdagi bir qator hududlarda suv ta’minoti to‘xtatildi
Toshkent shahrining Mirzo Ulug‘bek tumanida issiq suv ta’minotida vaqtinchalik uzilishlar kuzatiladi. Bu haqda tuman hokimligining matbuot xizmati xabar berdi.
Qayd etilishicha, issiqlik quvurlarini yuqori bosim ostida sinash ishlarini bajarish uchun 1-IM qozonxonasi hududida bugun, 12-avgust kuni soat 10:00 dan 20:00 gacha quyidagi manzillarda issiq suv ta’minotida vaqtincha uzilishlar kuzatiladi.
Yalang‘och mavzesi, Mo‘minova, J.Obidov, BIY, M.Ulug‘bek, Sayram, Qalandar, BUZ-1, Gulbadambegim, Muzrabot, Ne’mat, Navnihol-3, Shaxriobod, Olimlar, Qorako‘l, Ziyolilar, Do‘rmon yo‘li, Mag‘rur, M.Yusuf, M.Ismoiliy, Tamaraxonim, Mustaqillik shox, Parkent, Oqqo‘rg‘on ko‘chalari, Irrigator mavzesi, Oqqorg‘on 1 va 6-tor ko‘chalari, Katta Darxon ko‘chasi, Qorabuloq ko‘chasi, Salar bo‘yi ko‘chasi, BUZ-7 mavzesi, Chust ko‘chasi, Osiyo ko‘chasi, Olchabog‘, Qibray, Mirxosilboy ko‘chalari.
Shuningdek, “Veolia Energy Tashkent” MChJ XK vaqtinchalik noqulayliklar uchun oldindan uzr so‘radi va o‘z tomonidan issiq suv ta’minotini tezroq qayta tiklash bo‘yicha zarur choralarni ko‘rishini ma’lum qildi.