Toshkentdan Urganchga qo‘shimcha poyezd qatnovi yo‘lga qo‘yiladi
O‘zbekistonda Toshkent–Urganch–Toshkent yo‘nalishida qo‘shimcha poyezdlar qatnovi yo‘lga qo‘yiladi. Bu haqda O‘ztemiryo‘lyo‘lovchi korxonasi matbuot xizmati xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, yo‘lovchilarga, ayniqsa, talabalarga yanada ko‘proq qulaylik yaratish maqsadida 2022-yil 4-yanvardan 9-yanvargacha Toshkent–Urganch–Toshkent yo‘nalishida 556/555 sonli qo‘shimcha yo‘lovchi poyezdlarining qatnovi yo‘lga qo‘yiladi.
Harakat jadvaliga ko‘ra Toshkent–Urganch yo‘nalishidagi 556-sonli yo‘lovchi poyezdi 2022-yil 4, 6, 8 yanvar kunlari soat 23:00 da Toshkent janubiy temir yo‘l vokzalidan, Urganch–Toshkent yo‘nalishida harakatlanadigan 555-sonli yo‘lovchi poyezdi esa 2022-yil 5, 7, 9 yanvar kunlari soat 19:30 da Urganch temir yo‘l vokzalidan qatnovini amalga oshiradi.
Qayd etilishicha, qo‘shimcha reyslar yo‘lga qo‘yilishi sababli 2022-yil 7-yanvar kuni Andijon–Xiva yo‘nalishida harakatlanadigan 656-sonli yo‘lovchi poyezdining harakat jadvaliga 1 kunlik o‘zgartirish kiritiladi.