Toshkentning 3 ta tumanida tabiiy gaz taʼminoti vaqtinchalik toʻxtatiladi
Sergeli tumani “Yuqori darxon” MFY, Navroʻz koʻchasida joylashgan d-159 mm.li oʻrta bosim gaz quvuriga, gaz hisoblagich oʻrnatish ishlari “Hududgaz Poytaxt” GTFning “Sergelitumangaz” va “Yangihayottumangaz” gaz taʼminoti boʻlimlari tomonidan amalga oshirish rejalashtirilgan.
Shu tufayli joriy yilning 31-mart kuni soat 11:00 dan 18:00 ga qadar quyidagi tabiiy gaz isteʼmolchilarida gaz taʼminoti vaqtinchalik toʻxtatiladi.
Shundan Sergeli tumani aholi isteʼmolchilari:
- Navroʻz, Yorqin hayot koʻchalaridagi jami 528 ta uy xoʻjaliklarida.
Sergeli tumani ulgurji isteʼmolchilari:
- Maktab – 1 ta;
- MMT – 1 ta;
- Nonvoyxona – 4 ta;
- Maishiy ishlab chiqarish korxonasi – 5 ta.
Yangihayot tumani aholi va ulgurji isteʼmolchilari:
- Navroʻz, Past darxon koʻchalaridagi jami 250 ta uy xoʻjaliklarida hamda 7 ta ulgurji isteʼmolchilarida.
Bundan tashqari, Bektemir tumani Iyk ota koʻchasida joylashgan yuqori bosim d-530 mm.li gaz quvuriga gaz hisoblagichni oʻrnatish ishlari “Hududgaz Poytaxt” GTFning “Bektemirtumangaz” gaz taʼminoti boʻlimi tomonidan amalga oshirish rejalashtirilgan.
Shu tufayli joriy yilning 31-mart kuni soat 10:00 dan 18:00 ga qadar quyidagi tabiiy gaz isteʼmolchilarida gaz taʼminoti vaqtinchalik toʻxtatiladi.
Shundan Bektemir tumani aholi isteʼmolchilari:
- “Ustozlar”, “Zabardast”, “Nurli yoʻl” MFYlari hududidagi jami 2 279 ta uy xoʻjaliklarida.
Bektemir tumani ulgurji isteʼmolchilar:
- Bektemir tumanidagi jami 67 ta ulgurji isteʼmolchilarida hamda “MEGA-GAZ” MChJ, “Zaygori gaz serves” MChJ avtomobillarga gaz toʻldirish kompressor shoxobchalarida (AGTKSH).
“Taʼmirlash ishlari yakunlangach, tabiiy gaz taʼminoti qayta tiklanadi. Yetkazilayotgan noqulayliklar uchun “Hududgaz Poytaxt” gaz taʼminoti filiali isteʼmolchilardan uzr soʻraydi”, – deyiladi xabarda.