Toshkentning 6 ta tumanida ichmlik suvi ikki kunga o‘chiriladi
Xususan, Mirzo Ulug‘bek, Yashnobod, Sergeli, Mirobod, Yangihayot va Yakkasaroy tumanlarida 20-may soat 09:00 dan 21-may 21:00 gacha ichimlik suvi qisman to‘xtatiladi.
Suv ta’minotining to‘xtatilishi rejalashtirilgan profilaktika ishlari bilan bog‘liq.
Bu haqda, “Toshkent shahar suv ta’minoti” AJ xabar berdi.
Ichimlik suvi o‘chiriladigan manzillar:
Mirzo Ulug‘bek tumani bo‘yicha:
“Chingeldi”, “Iqtidor”, “Ijodkor”, “Alisherobod”, “Geologlar”, “Temuriylar”, “Sarbon”, “Gulzorobod”, “Ko‘hna Mevazor” mahallalarida, Fuqaro muhofazasi instituti, Toshkent viloyat Sud – tibbiyot ekspertiza markazida, Mehnat va ijtimoiy munosabatlar akademiyasi hamda Favqulodda vaziyatlar vazirligida.
Yashnobod tumani bo‘yicha:
“Amir Temur”, “Tuzel”, “Vatandosh”, “Tong”, “Al-Buhoriy”, “Yashnobod”, “Navro‘zobod”, “Dilbog‘”, “Parvoz”, “Birlashgan”, “Go‘zal”, “Alimkent”, “Donishmand”, “Shohimardon”, “Xosiyatli”, “Shohsanam”, “Oydinko‘l”, “Yangidavr”, “Katta Yangiobod”, “Yanginur”, “Maxmur” “Jarqo‘rg‘on”, “Asalobod”, “Beshbola”, “Barkamol”, “Beshariq”, “Fazogir”, Muxtor Ashrafiy”, “Ahmad Yassaviy”, “Tarnovboshi”, “Yangi qo‘rg‘on”, “Nodira”, “Ko‘ksaroy”, “Do‘stobod”, “Iltifot”, “Chinor”, “Cho‘lpon”, “Shirinobod” mahallalarida, 7 – sonli issiqlik qozonxonasi hamda 21 – sonli Yong‘in xavfsizlik bo‘limida.
Sergeli tumani bo‘yicha:
“Uchuvchilar”, “Qumariq”, “Choshtepa”, “Junariq”, “Aviashaharcha”, “Nog‘oyqo‘rg‘on”mahallalarida, Toshkent xalqaro aeroporti, 4- sonli Avtokorxona, Maxsustrans korxonasi, Saadiy ko‘chasidagi non ishlab chiqarish syexi, 2 – sonli shifoxona, Transport Prokuraturasida hamda Davlat xavfsizligi xizmati omborxonasida.
Mirobod tumani bo‘yicha:
“Qorasuv”, “Fitrat”, “Yangizamon”, “Sarako‘l”, “Tong Yulduzi”, “Inoqobod”, “Temiryo‘lchilar”, “Navro‘z”, “Oltinko‘l”, “Banokatiy”, “Zaminobod”, “Istiqlolobod”, “Birodarlik”, “Furqat” mahallalarida, 4 va 5 – sonli shahar tug‘ruqxona majmualarida.
Yangihayot tumani bo‘yicha:
“Yangi Choshtepa”, “Choshtepa” mahallalarida.
Yakkasaroy tumani bo‘yicha:
Bobur ko‘chasi 46/1, 46/2, 46/3, 55, 57, 59, 61, 63, 65, 67/1, 67/2, 67/3, 67/4, 67/5, 67/6, 67/7, 67/8, 67/9, 67/10, 67/11, 67/12, 69/13, 67/14, 67/15, 67/16, 67/17, 69/1, 69/2, 69/3, 69/4, 69/5, 69/6, 69/7, 69/8, 69/9, 81/1, 81/4 ,72, 74, 74b – sonliko‘p qavatli uylarda, Nukus ko‘chasi 2, 4, 6, 9, 57, 59 – sonli ko‘p qavatli uylarda, Abdulla Qahhor ko‘chasi, 2g – sonli ko‘p qavatli uyda, “Toshshahargazta’minot” korxonasi, Toshkent issiqlik elektr markazi hamda Tuman Ichki Ishlar bo‘limida.
“Suvsiz qolgan manzillarga maxsus texnikalarda suv yetkaziladi.
Keltirilgan noqulayliklar uchun uzr so‘raymiz”, – deyiladi xabarda.