Toshkentning ayrim hududlarida elektr energiyasi va ichimlik suvi vaqtincha boʻlmaydi
Bugun, 5-iyun kuni Toshkent shahrining Bektemir, Chilonzor tumanlari hududidagi ayrim aholi yashash xonadonlari hamda kichik tadbirkorlik subyektlarida elektr energiyasi soat 09:00 dan 18:00ga qadar vaqtinchalik oʻchirildi.
Isteʼmolchilarga sifatli va barqaror elektr energiyasini yetkazib berilishini taʼminlash, shuningdek, elektr tarmoqlarida sodir boʻlishi mumkin boʻlgan avariya holatlarini oldini olish, hamda taʼmirlash ishlarini xavfsiz bajarish maqsadida:
Bektemir tumanining: “Iyk ota” MFYning Orasta, Fazilat, Muborak hamda Zartuproq koʻchalari hududidagi aholi yashash xonadonlarida;
Chilonzor tumanining: Bogʻiston hamda Lutfiy koʻchalari hududidagi aholi yashash xonadonlarida elektr energiyasi vaqtinchalik oʻchirilgan.
Shuningdek, Toshkent shahrining Sergeli va Yangihayot tumanlarining ayrim hududlarida ichimlik suvi bir kunga toʻxtatiladi.
“Oʻzsuvtaʼminot” AJ axborot xizmati xabar berishicha, Sergeli tumani Qipchoq (Xonobod) koʻchasi boʻylab TXAYdan Fayzli koʻchasigacha boʻlgan hududda yerusti metrosi qurilish jarayonida 5-iyun 09:00 dan 6-iyun 09:00 gacha D-1000 mm tarmoqlarini koʻchirilishi sababli ichimlik suvi vaqtincha toʻxtatiladi.
Sergeli tumani boʻyicha: “Daryo boʻyi”, “Fayzli”, Jaloir”, “Qipchoq”, “Sugʻdiyona” mahallalarida. “Rersi”, “Moʻtabar”, “Paxta tola”, gʻisht ishlab chiqarish, keramika zavodlarida, bojxona omborida. “Sofdil” MFY G-40 mavzesi, “Oʻzgarish” MFY Sergeli-5 mavzesi. “Habibiy” MFY Sergeli-5 mavzesi, “Mehrigiyo” MFY Sergeli-6 mavzesi, “Yangi Sergeli” MFY Sergeli 8 mavzesi, “Ezgulik” MFY Sergeli 8a mavzesi, “Madadkor” MFY Sergeli 7 mavzesi, “Ziynat” MFY Sergeli 7 mavzesi, “Ittifoq” MFY Sergeli 2 mavzesi, “Nilufar” MFY Sergeli 2 mavzesi, “Bunyodobod” MFY, “Yangi Bunyodobod” MFY Sergeli-6 A mavzelarida.
Shu bilan birga mazkur hududdagi barcha davlat va nodavlat muassasalarda, har xil turdagi ishlab chiqarish va xizmat koʻrsatish obyektlarida ham ichimlik suvi toʻxtatiladi.
Yangihayot tumani boʻyicha: “Qipchoq”, “Yoʻldosh”, “Al-Fargʻoniy”, “Viqor”, “Olchazor” MFY 10-hudud, “Doʻstlik”, “Chortoq”, “Charogʻon”, “Toshkent”, “Ibrat”, “Iqbol”, “Humo”, “Yangi Umid” MFY Sergeli 5A, “Yorqin hayot”, “Oriyat” 8-hudud, “Marhamat”, “Gulshanobod” 9-hudud, Teri-tanosili shifoxonasi, Oʻlikxona, Yangihayot tumani hokimiyati, Non ishlab chiqarish korxonasi, 1-sonli tugʻruq kompleksi, metall zavodi, 12-avtobus saroyi, KNS, “Grin park” bogʻi.
Shu bilan birga mazkur hududlardagi barcha davlat va nodavlat muassasalarda, har xil turdagi ishlab chiqarish va xizmat koʻrsatish obyektlarida ham ichimlik suvi toʻxtatiladi.
Maʼlum qilinishicha, ichimlik suvi vaqtincha toʻxtatilgan manzillarga maxsus texnikalarda suv yetkazib beriladi.