Tyerri Anri: “Final oldidan gapirdingmi, demak, g‘alaba qozonishing shart”
17:15 / 29.05.2022
Fransiyalik sobiq hujumchi Chempionlar ligasi finalida “Liverpul”dan uchralgan mag‘lubiyatdan so‘ng Muhammad Salahni tanqid qildi.
O‘yin oldidan “Liverpul” vingeri 2017/18-yilgi Chempionlar ligasi finalidagi mag‘lubiyat uchun “Real”dan o‘ch olish istagi haqida bir necha bor gapirgan.
“Biz bu haqda ko‘p marta gaplashganmiz: bu yerda gap to‘pni darvozaga kiritishda. “Real Madrid” darvoza tomon bitta zarba berdi va u gol urdi. “Liverpul” juda ko‘p zarbalarga ega bo‘ldi, ammo ular Tibo Kurtua bilan to‘qnash kelishdi.
Yarim finaldan keyin aytganlarimni eslaysanmi? Odamlar unga munosib e’tirof etishmaydi. Bu dunyoning eng yaxshi darvozabonlaridan biri, u Edersondan yaxshiroq. Finalda esa Kurtua buni ko‘rsatdi.
Men har doim aytaman: "Final oldidan gapirishning hojati yo‘q”. “Real Madrid”ni mag‘lub etib, keyin: “Bu qasos edi”, deb ayt. Agar sen final oldidan gapirsang, unda g'alaba qozonishing kerak”, – dedi Frantsiya terma jamoasining sobiq futbolchisi.