Ukrainada onlayn kazinolar cheklandi
Vladimir Zelenskiy Ukrainadagi onlayn kazinolarning ishlashini cheklash to‘g‘risidagi farmonni imzoladi. Shanba kuni Zelenskiyning “Ukraina milliy xavfsizlik va mudofaa Kengashining 2024-yil 20-apreldagi qarori to‘g‘risida”gi farmoni e’lon qilindi.
Hujjat ko‘ra, Ukraina Vazirlar Mahkamasi bir oy ichida qimor o‘yinlarini reklama qilishni cheklash tartibini ishlab chiqishi, bir kishi uchun bir nechta hisoblarni ro‘yxatdan o‘tkazishni taqiqlashi, o‘yin tashkilotchilarini o‘yin vaqtiga cheklov kiritishi, davlat monitoring tizimini joriy qilishi va qimor o‘yinlariga qaramlik xavfi to‘g‘risida umummilliy axborot kampaniyasini o‘tkazishi shart.
Bundan tashqari, APU bosh qo‘mondoni harbiy xizmatchilarga onlayn kazinolar va boshqa o‘yinlarga kirishni taqiqlashni buyurdi.
Avvalroq, Rada deputati Aleksey Goncharenko oldingi safda xizmat qilayotgan APUning o‘nta askaridan to‘qqiztasi qimor o‘yinlariga qaramlikdan aziyat chekayotganini, onlayn kazinolarda ular maoshlarini yo‘qotib, keyin qarzga botishlarini aytgan edi.