Xayriya aksiyasi: 3 yoshli Mustafo yaxshilar ko‘magiga muhtoj!
18:27 / 15.11.2021
Gʻulomjonov Mustafo Gʻayrat o‘g‘li 2018-yilda Toshkent shahrida tug‘ilgan. Go‘dakligidan buyon turli xastaliklar, jumladan, pnevmoniya bilan og‘rib keladi.
2021-yilning aprel oyidan boshlab Mustafoning ahvoli keskin yomonlashdi. Uning isitmasi 32 darajagacha tushadigan, qon bosimi esa 250 gacha ko‘tariladigan bo‘lib qolgan.
Hozirda bolakayning qon bosimi yana ko‘tarilib ketyapti. Uni tezda Turkiyaga, professor-shifokorlar ko‘rigiga olib borish kerak. Yo‘l, tibbiy ko‘rik va safarda nazorat qilib borish uchun bir nafar reanimotolog uchun uning oilasiga moddiy ko‘mak zarur.
Aziz, o‘quvchi!
Kelgusida ota-onasi va xalqi xizmatiga bel bog‘laydigan yigit bo‘lib ulg‘ayadigan bu bolakayning taqdiriga befarq bo‘lmang!
Unga salomatligini tiklashida ham moddiy ham ruhiy dalda bo‘ling.
UZCARD  8600 1404 5525 6223 (otasi Ubaydullayev Gʻayrat nomida)
VISA  4023 0601 3556 0943 (otasi Ubaydullayev Gʻayrat nomida)
Eslatib o‘tamiz, joriy yilning yozida ham Mustafoga ko‘mak aksiyasini uyushtirgan edik. Saxovatpesha insonlardan yig‘ilgan pul miqdori 6 million so‘mga yaqin bo‘lgan, Mustafo Turkiyadagi mutaxassislar ko‘rigi va muolajasini olib qaytgan edi.
Ayni paytda bolakayning ahvoli yana og‘irlashgan va belgilangan muddatdan oldinroq mutaxassis ko‘rigiga borishi kerak. Oila yaxshilarning ko‘magiga muhtoj!