Yil tanlovi-2021. “Media Lider” — Sherzodxon Qudratxoʻja, namunali vazirlik — Adliya, eng faol deputat — Kusherbayev, “Yil odami” kim boʻldi?
17:21 / 22.01.2022
Kuni kecha, 21-yanvar kuni Respublika miqyosida oʻtkazilgan “Yil tanlovi” jamoatchilik soʻrovnomasining yakuniy taqdirlash marosimi boʻlib oʻtdi.
“Oʻzbekfilm” anjumanlar zalida oʻtkazilgan marosimda turli vazirlik va idoralar xodimlari, davlat tashkilotlari aʼzolari, hokimlik vakillari, turli ommaviy axborot vositalarida faoliyat yurituvchi jurnalistlar, blogerlar va bir qator jamoatchilik faollari ishtirok etishdi.
Oʻzbekistonning eng faol jurnalistlari va blogerlari eʼtirofi asosida taʼsis etilgan mazkur tanlovda vazirlik va tashkilotlar, davlat va nodavlat tuzilmalari faoliyatiga baho berilib, jurnalistlar eʼtirofi asosida, qator nominatsiyalarda yilning eng yaxshilari va faollari aniqlandi.
Unga koʻra, “Yilning eng namunali vazirligi” eʼtirofi boʻyicha 1-oʻrinni Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi qoʻlga kiritdi. 2-oʻrin esa Oʻzbekiston Respublikasi Turizm va sport vazirligiga nasib etdi.
“Yil Media Lideri” maqomiga esa Oʻzbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar rektori Sherzodxon Qudratxoʻja munosib koʻrildi.
Oʻz navbatida, Qonunchilik palatasi deputati Kusherbayev Rasul Xidralievich “Yilning eng faol deputati” eʼtirofiga sazovor boʻldi.
Shuningdek, tanlovda “Oʻzbekistonda yil odami” sifatida futbol boʻyicha Oʻzbekiston Milliy terma jamoasi sardori, Italiyaning “Roma” klubi hujumchisi Eldor Shomurodov tan olindi.
Eldor Shomurodov nomidan mukofotni uning akasi Surxondaryo viloyati futbol assotsiatsiyasi vitse-prezidenti Sanjar Shomurodov qabul qilib oldi.
Bundan tashqari marosimda yana bir qator nominatsiyalar boʻyicha munosiblar eʼtirof etildi.
“Yilning eng namunali viloyat hokimligi”