YPX xodimidan qochgan haydovchining yonidan psixotrop dorilar topildi
16-may kuni Chirchiq shahrida YPX inspektori A.Xudoyberdiyev Lasetti rusumli transport vositasini tekshirish uchun toʻxtatganda, haydovchi qonuniy talabni bajarmasdan harakatni davom ettirgan. Bu haqda Ichki ishlar vazirligi axborot xizmati xabar berdi.
Qayd etilishicha, koʻrilgan chora tadbirlar natijasida avtoulov toʻxtatib qolingan. Haydovchi ushbu holatda hujjatlarni taqdim etishdan bosh tortadi. Avtomobil xolislar ishtirokida koʻzdan kechirilganda, unda toʻrt dona “Tropikamid”, 3 dona “Selofan”, 1 dona “Regopen” va 5 dona “Tapitikan” nomli kuchli taʼsir qiluvchi dori vositasi hamda jami 2 ming 580 dollar pul mablagʻlari borligi aniqlandi.
Shundan soʻng IIV SHXBB tomonidan olib borilgan qoʻshimcha surishtiruvlardan soʻng ushub fuqaroning yashash joyida koʻp miqdorda kuchli taʼsir qiluvchi dori vositalari borligi maʼlum boʻldi.