Yunusobodda “svet” o‘chirildi
Toshkent shahrining Yunusobod tumanidagi ayrim hududlarda elektr ta’minoti vaqtincha to‘xtatildi. Bu haqda “Toshkent shahar elektr tarmoqlari” MChJ xabar berdi.
Qayd etilishicha, isteʼmolchilarga sifatli va barqaror elektr energiyasi yetkazib berilishini taʼminlash va elektr tarmoqlaridagi avariyaviy holatlarni oldini olish hamda mavjud elektr qurilmalarida ta’mirlash ishlarini olib borish maqsadida, 14-oktyabr kuni quyidagi manzillarda elektr taʼminoti vaqtincha o‘chirilgan.
Yunusobod tumani: “Sharq haqiqati”, “Katta Hasanboy”, “Islomobod”, “Adolat”, “Uchqahramon” hamda “Nurmakon” MFYlarining ayrim hududlarida soat 09:00 dan 18:00 gacha.
Shuningdek, “Toshkent shahar elektr tarmoqlari” MChJ mazkur taʼmirlash ishlari tufayli elektr taʼminotidagi vaqtincha uzilishlar sababli yetkazilayotgan noqulayliklar uchun ushbu hududlarda yashovchi isteʼmolchilardan uzr soʻraydi.