Zelenskiy hujjatli filmda suratga tushdi
Ukraina prezidenti Vladimir Zelenskiy Amerikaning Netflix striming platformasidagi “Burilish nuqtasi: bomba va sovuq urush” hujjatli filmida rol o‘ynadi. To‘qqiz qismdan iborat loyihaning treyleri YouTube’da e’lon qilindi.
Serialni 12-mart kunidan boshlab tomosha qilish mumkin bo‘ladi. Qahramonlar Sovuq urushning dastlabki shartlarini, yadroviy bomba yaratishni, SSSRning parchalanishini va maxsus harbiy operatsiyani muhokama qiladilar. Treylerda Zelenskiy Rossiya Ukrainani o‘zining mulki deb bilishini aytdi.
Shuningdek, serialda Ukraina prezidentidan tashqari, NATO bosh kotibi Yens Stoltenberg, Markaziy razvedka boshqarmasi sobiq direktori Robert Geyts va sobiq davlat kotibi Kondoliza Rays ishtirok etadi. Film rejissyori Brayan Kippenbergerning fikricha, Ukrainadagi maxsus harbiy operatsiya Sovuq urushning oqibatlaridan biri bo'lgan.