Баҳодир Жалолов Остонада жанг қилади
Жорий йилнинг 5 апрель кунида Қозоғистоннинг Остона шаҳрида Top Rank промоутерлик компанияси томонидан профессионал бокс оқшоми ўтказилади.
Турнир доирасида супероғир вазн тоифасидаги ўзбекистонлик чарм қўлқоп устаси Баҳодир Жалолов украиналик Игор Шевадзутский, ярим енгил вазндаги боксчи Отабек Холматов эса филиппинлик Жейсон Канойга қарши рингга кўтарилади.
Маълумот учун, Баҳодир Жалолов профессионал боксдаги фаолияти давомида ҳозирга қадар 14 та жанг ўтказиб, уларнинг барчасида муддатидан аввал ғалаба қозонган. Отабек Холматов фаолияти давомида 13 та жанг ўтказиб, 12 ғалаба ва 1 мағлубият қайд этган. У сўнгги жангини ўтган йилнинг март ойида вакант бўлиб турган WBA камари учун Раймонд Фордга қарши ўтказиб, 12-раунд якунланишига бир неча сония қолганда аламли тарзда имкониятни бой берган эди.