Бухорода 17 ёшли хоразмлик йигит ўзини автобус тагига ташлаб, вафот этди
Ижтимоий тармоқларда бир шахс ўзини автобус тагига ташлагани акс этган видеолар тарқалди. Бухоро вилояти ИИБ ахборот хизмати раҳбарининг маълум қилишича, Бухорода хоразмлик ўсмир автобус тагига ўзини отиб, жонига қасд қилган.
Таъкидланишича, ҳолат Бухоро шаҳрида жойлашган “Карвон” савдо бозори чорраҳасини кесиб ўтувчи “Бухоро-Хоразм-Туркманбоши” йирик халқаро йўлида содир бўлган.
Жорий йилнинг 28 сентябрь куни тахминан соат 09:30 ларда йўл четида ўсмир йигит бир неча дақиқа телефон орқали мулоқотда бўлиб турган. У кутилмаганда йўл ҳаракати қоидасига мувофиқ, ўз йўналишида белгиланган тезликда ҳаракатланиб келаётган йўловчи ташиш автобуси тагига ўзини отган.
Воқеа жойига зудлик билан вилоят ИИБ ЙПХ ходимлари етиб келишган. Аниқланишича, воқеа жойида вафот этган шахс асли 17 ёшли хоразмлик ўсмир бўлган. У бундан бир неча кун илгари IELTS олиш учун Тошкент шаҳрига жўнаб кетган бўлган. Қайтишда эса (ҳозирча сабаби очиқланмаган) xалқаро аҳамиятга эга йўлнинг Бухоро ҳудудига тушиб қолган ва видеотасвирда муҳрланганидек ўз жонига қасд қилган.
Айни пайтда Бухоро шаҳар прокуратураси томонидан терговга қадар текширув ҳаракатлари олиб борилмоқда.