ЎФА раҳбарияти ЖЧдан қайтган Ўзбекистон ёшлар терма жамоаси билан учрашди
Бугун, 4 июнь куни ЎФА раҳбарияти Аргентинада бўлиб ўтган U-20 Жаҳон чемпионатида иштирок этиб қайтган Ўзбекистон ёшлар терма жамоаси билан учрашди.
Ўзбекистон футбол ассоциацияси президенти Абдусалом Азизов ёшларимизга футбол жамоатчилиги номидан мундиалдаги иштирок учун миннатдорчилик билдирди. Мазкур мусобақадаги иштирокни таҳлил қилган ҳолда, қайси йўналишларда янада кўпроқ ишлаш кераклигини кўрсатиб берганини айтди. Ушбу футболчиларимизга ишонч билдирилиб, ўз ишига профессионал ёндашишса, футболдан чалғимаса, имкониятлардан унумли фойдаланса келажакда олимпия ва миллий жамоалардан мустаҳкам жой эгаллаши мумкинлиги таъкидланди.
ЎФА раҳбари терма жамоалар таркибини янада кучайтириш, футболчиларнинг жисмоний, руҳий ҳамда тиббий ҳолати устида ишлаш бўйича тегишли топшириқлар берди. Мазкур терма жамоада иқтидорли футболчилар кўп эканлиги, улар катталар ўртасидаги мусобақаларда янада юқори натижалар қайд этишига ишонч билдирилди.
Ўз навбатида, жамоа бош мураббийи Равшан Ҳайдаров, етакчи футболчилар Умарали Раҳмоналиев ва Аббосбек Файзуллаев ЎФАга тайёргарлик йўлида яратилган шароитлар учун миннатдорлик билдирди.
Қайд этиш мумкин, Ўзбекистон терма жамоаси Аргентина мамлакати мезбонлик қилган ёшлар ўртасидаги Жаҳон чемпионати нимчорак финалида Исроилга мағлуб бўлиб, ўз иштирокини якунлади.