Ўзбекистон Президенти БАА билан инвеститсиявий ҳамкорликни янада ривожлантириш муҳимлигини қайд этди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Дубай шаҳрига ташрифнинг ишбилармонлик тадбирлари доирасида 2-декабрь куни Бирлашган Араб Амирликлари инвеститсия вазири, “АДҚ” холдинги бош ижрочи директори Муҳаммад Ҳасан ал-Сувайдий бошчилигидаги делегатсияни қабул қилди.
Учрашувда  “ТАҚА” компанияси раҳбари Жасим Ҳусайн Табет ва “Масдар” компанияси раҳбари Муҳаммад Жамил ал-Рамаҳий ҳам қатнашди.
Савдо-иқтисодий ва инвеститсиявий ҳамкорликдаги қўшма лойиҳаларни қўллаб-қувватлаш ва илгари суриш масалалари кўриб чиқилди.
Иқтисодиётнинг устувор тармоқларида шериклик жадал ривожланиб бораётгани мамнуният билан қайд этилди.
Энергетика секторидаги ҳамкорлик тобора кенгайиб бормоқда. Ташриф доирасида бу йўналишда “Масдар” компанияси билан Стратегик шериклик тўғрисида битим имзоланди.
Учрашув якунида давлатимиз раҳбари “Масдар” бош ижрочи директори Муҳаммад Жамил ал-Рамаҳийга кўп қиррали Ўзбекистон-БАА муносабатлари ривожига қўшган шахсий ҳиссаси учун Ўзбекистон Республикасининг юксак давлат мукофоти – “Дўстлик” орденини топширди.