Қурбон ҳайити куни 121 та масжид жойлашган кўчаларда автотранспорт ҳаракати вақтинча чекланади
Ўзбекистон мусулмонлари идораси Уламолар кенгашининг Қурбон ҳайитининг биринчи куни 16 июнга тўғри келиши ҳақидаги қарорини инобатга олиб, 2024 йилнинг 16 июнь куни пойтахтимиздаги 121 та масжидда ҳайит намози ўқилиши кутилмоқда.
Қурбон ҳайити намозини юқори савияда ва тартибли ўтказиш, фуқароларга зарур шарт-шароит яратиш ва уларнинг хавфсизлигини таъминлаш мақсадида 16 июнь соат 00:00 дан 7:00 гача масжидлар жойлашга ҳудудларга туташ йўлларда автотранспорт воситаларининг ҳаракати тўлиқ чекланиши маълум қилинди.
Фуқаролардан вақтинча айланма йўллардан фойдаланиш тавсия этилган.
Шунингдек, Ҳайит намозини юқори савияда ва тартибли ўтказиш, фуқароларга зарур шарт-шароит яратиш ва уларнинг хавфсизлигини таъминлаш мақсадида 16 июнь соат 00:00 дан 10:00 га қадар пойтахтимизда барча турдаги юк транспорт воситаларининг ҳаракати тўлиқ (кириш-чиқиш-шаҳар ичида ҳаракатланиш) вақтинча чекланади.