Техник қоидаларга амал қилмаган бригада ишдан олинди
“Ўзенергоинспексия” Самарқанд вилоят ҳудудий бошқармаси томонидан энергетика объектларида таъмирлаш ишлари олиб борилаётган бригадаларнинг инсон ҳаёти учун хавф туғдириши мумкин бўлган ҳолатлар ўрганилган.
Хусусан, Каттақўрғон тумани “Қорадарё” МФЙда жойлашган аҳоли хонадонларини электр таъминоти билан таъминловчи 10 кВ ҳаво тармоғидаги 780-сон трансформатор пунктида таъмирлаш ишларини олиб бораётган бригада ходимлар таркибини тўлиқ қилмасдан, ташкилий ва техник тадбирлар бажармасдан, хавфсизлик техникаси талабларига риоя қилмаган ҳолда ишлаётганлиги аниқланган.
Бу ҳақда Электр энергияси, нефть маҳсулотлари ва газдан фойдаланишни назорат қилиш инспекцияси ахборот хизмати хабар берди.
Мазкур ҳолат юзасидан бригада ишдан четлаштирилган ҳамда хавфсизлик чора-тадбирлари тўлиқ бажарилиши юзасидан кўрсатмалар берилиб, унинг бажарилиши назоратга олинган.