Шу билан бирга, россиялик депутатлар Ўзбекистоннинг ички сиёсатига ҳам аралашяпти. Мазкур ҳолатга Олий Мажлис депутатлари муносиб жавоб қайтаришди.
Видео
Украина энди кимдан ёрдам олади?
АҚШ 2024 йил учун мудофаа бюджетини тасдиқлади. Унга кўра, Украинага бир неча ҳафтага етадиган ёрдам ажратилган, холос. Россия эса ҳам ахборот, ҳам жанг майдонида урушни кучайтирмоқда.
IMZO қимматбаҳо совғалар ғолибларини аниқлади
IMZO компанияси томонидан 15 августдан 30 ноябргача Республикамиз бўйлаб ўтказилган қимматбаҳо совғалар қўйилган акция ғолибларини тақдирлаш маросими бўлиб ўтди.
Бугунги кунда оилаларнинг эрта бузилишига нима сабаб бўлмоқда?
Охирги статистикаларга эътибор қаратадиган бўлсак, 2022 йил Ўзбекистонда 1 январдан 1 июнгача ўртача 21 мингта оила расман ажрашган. Бу, ўтган йилнинг мос даврига нисбатан 5 мингтага яқин.
ХАМАСнинг Исроилга кутилмаган ҳужуми аслида кутилган эди
Исроил разведкаси барчасидан 1 йил аввал хабар топган. Ушбу оператсия Исроилнинг Фаластинни эгаллаши учун сўнги босқич экани аниқ бўлиб қолди.
Сулҳ тугаяпти. Уруш яна бошланадими?
Исроил ҳукумати сулҳдан сўнг нима бўлишини айтди. Экспертлар уруш атрофида содир бўлаётган воқеа ҳодисаларни таҳлил қилишмоқда.
Ғазода 4 кунлик тинчлик бошланди
ХАМАС ва Исроил тинчлик сулҳига эришди. Ҳар икки томон ҳам яраларини боғламоқда. Исроил фаластинликларни ортга қайтмасликка чақирмоқда.
Бу ким | 8-сон
Бу галги лойиҳамиз қаҳрамонлари марҳум Ўзбекистон Республикаси халқ артисти Мурод Ражабов ҳамда блогер, актёр Жаҳонгир Хўжаев бўлишди.
Гаага суди АҚШ ва Исроил раҳбарлари ишини кўриб чиқиши кутилмоқда
Ғазодаги инқироз фонида бир қатор юристлар Байден ва Нетаняху устидан Гаага судига ариза беришмоқчи.
Шу билан бирга, россиялик депутатлар Ўзбекистоннинг ички сиёсатига ҳам аралашяпти.
“Ҳизбуллоҳ” қандай тузилган?
Ливияда фаолият юритувчи ушбу ташкилотнинг тузилиш тарихи қандай?