Armaniston Ozarbayjon bilan chegaradagi vaziyatga KXShT davlatlaridan siyosiy baho kutmoqda
Armaniston Kollektiv Xavfsizlik Shartnomasi Tashkilotiga a’zo mamlakatlardan Ozarbayjon bilan chegaradagi vaziyatga siyosiy baho berilishini kutmoqda. Bu haqda Armaniston tashqi ishlar vaziri Ararat Mirzoyan seshanba kuni Yerevanda Norvegiya tashqi ishlar vaziri Anniken Huitfeldt bilan qo‘shma matbuot anjumanida ma’lum qildi.
“Taʼkidlamoqchimanki, ittifoqchi davlatlarimiz taqdim etadigan vaziyatga siyosiy baho berish biz uchun nihoyatda muhim. Tashkilot Armaniston Respublikasiga qarshi tajovuz va hozirgi vaziyatni qay darajada tan olishini tushunishimiz muhim. Armaniston Respublikasining suveren hududiga bostirib kirish”,– deydi u.
Mirzoyan qo‘shimcha qilishicha, Armaniston hukumati YeXHTga ushbu tashkilotdan kuzatuvchilarni Ozarbayjon bilan chegaraga vaziyatni kuzatish uchun yuborishni so‘rab murojaat qilgan. "Ha, toʻgʻri aytdingiz, Armaniston hududidan Armaniston-Ozarbayjon chegarasiga YeXHT kuzatuvchilarini yuborish mavzusi muhokama qilinmoqda. Biz bu masalaga yaqin kunlarda aniqlik kiritamiz", - deya javob berdi u jurnalistning tegishli savoliga.