Chery Tiggo 7 Pro 2024 va Tiggo 8 Pro Max 2024 yangi modellari O‘zbekiston tog‘larida sinovdan o‘tkazildi
2024-yil 21-sentyabr kuni Toshkent viloyatining Bo‘stonliq tumanida Chery Tiggo 7 Pro 2024 va Tiggo 8 Pro Max 2024 krossoverlarining yangi modellari haydov sinovi (test-drayv) bo‘lib o‘tdi. Tadbir Chery brendining O‘zbekistondagi rasmiy distributori ADM Global kompaniyalar guruhi tomonidan tashkil etildi. Haydov sinovi (test-drayv) doirasida OAV va blogerlar yangi mashinalarni turli yo‘l sharoitlarida sinab ko‘rish imkoniyatiga ega bo‘lishdi, shuningdek, ularning texnik va funksional xususiyatlari bilan tanishdilar.
Tadbirni Chery brendining O‘zbekistondagi direktori Pyer Dolua (Pierre Doloy) ochib berdi va yangi modellarning asosiy xususiyatlari hamda afzalliklari haqida so‘zladi. Shundan so‘ng, ishtirokchilarga tog‘li yo‘nalishlar bo‘yicha kvestda ishtirok etish uchun texnik ko‘rsatmalar berildi.
Ishtirokchilar va taklif qilingan mehmonlar oltita Chery Tiggo 7 Pro 2024 va oltita Chery Tiggo 8 Pro Max 2024 avtomobillaridan foydalangan holda Bo‘stonliq tumaniga yo‘l olishdi. Kvest yo‘nalishi Charvoq, Chimyon va Amirsoy kabi muhim tog‘li joylarga tashrifni o‘z ichiga oldi.
Haydov sinovi (test-drayv) davomida ishtirokchilar yangi SUV-klassdagi avtomobillarni turli yo‘llarda, jumladan asfalt yo‘llar va beqaror yo‘llar bo‘ylab sinab ko‘rish imkoniyatiga ega bo‘ldilar. Kvest topshiriqlari, avtomobil boshqaruvi ko‘nikmalari va krossoverlarning multimedia tizimiga integratsiya qilingan sun’iy yo‘ldosh navigatsiyasi bilan ishlashni tekshirishga qaratilgan edi.
Yo‘nalishning umumiy uzunligi 150 kilometrdan ziyod bo‘lib, bu ishtirokchilarga avtomobillarni haqiqiy ekspluatatsiyaga yaqin sharoitlarda batafsil sinab ko‘rish imkoniyatini yaratdi. Kvest finalida ishtirokchilarning yetib kelgan vaqti va bajargan topshiriqlari asosida mukofotlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbir rasmiy bo‘lmagan qism bilan yakunlandi, unda ishtirokchilar o‘z taassurotlari haqida muhokama qilishdi va ishbilarmonlik aloqalarini mustahkamlash imkoniyatiga ega bo‘lishdi.
“Kvestda ishtirok etish juda qiziqarli tajriba bo‘ldi. Chiroyli manzaralar, do‘stona muhit va yangi Tiggo 7 Pro 2024 avtomobillarini sinab ko‘rish imkoni menga katta taassurot qoldirdi. Avtomobil beqaror yo‘l sharoitlarida a’lo darajada natijalarni ko‘rsatdi. Uni barchaga, ishonchli avtomobil izlayotganlarga tavsiya qilaman”, – degan ishtirokchi Shohruhbek Mamatov.
“Tadbir yuqori saviyada tashkil etilgan. Kvest nafaqat qiziqarli vaqt o‘tkazishga, balki avtomobilni turli sharoitlarda haqiqiy sinovdan o‘tkazishga ham imkon berdi. Yangi Tiggo 8 Pro Max 2024 modelining boshqaruvi alohida ta’rifga loyiq. Tashkilotchilarga bunday imkoniyat yaratganliklari uchun minnatdorman”, – deya ta’kidlagan ishtirokchi Jahongir Normurodov.
Haydov sinovi (test-drayv) uchun avtomobillar quyidagi dilerlik markazlari tomonidan taqdim etildi: Chery Sergeli, Chery Sampi, Chery Rohat, Chery Qamashi, Chery Bukhara, Chery Fergana va Chery X-Motors.
Chery kompaniyasining O‘zbekistondagi ADM Global guruhi tomonidan taqdim etilgan avtomobillar xususiyatlari, to‘plamlari va narxlari haqida batafsil ma’lumot cheryauto.uz saytida mavjud. Bepul haydov sinovidan (test-drayv) Chery Uzbekistan dilerlik markazlarida o‘tish mumkin.
Chery Uzbekistan rasmiy sahifalari: