Deontey Uaylder: “Umid qilamanki, u va’dasida turadi”
20:13 / 07.10.2022
Boks bo‘yicha sobiq Jahon chempioni Robert Xeleniusni mag‘lub etganidan so‘ng WBA, WBO va IBF yo‘nalishlari chempioni Aleksandr Usik bilan jang o‘tkazishiga umid qilmoqda.
“Usik Xelenius bilan jangimga tashrif buyurishini eshitdim. Agar Robert g‘alaba qozonsa, u majburiy raqib bo‘ladi, deb ham eshitdim.
Usik to‘qnashuvimiz g‘olibi bilan jang qilishini aytdi. Men uni shaxs sifatida yaxshi ko‘raman va buni qadrlayman. Umid qilamanki, u o‘z so‘zining odami va haqiqatan ham g‘olib bilan to‘qnash keladi.
Faoliyatim davomida men boshqa jangchilarga unvonlar berish bilan shug‘ullanganman, shuning uchun boshqa tomonda bo‘lish yoqimli. Bu yerga kelish uchun hamma narsani boshdan kechirishim kerak edi, shuning uchun Usik jangi ajoyib bo‘ladi.
Men Xeleniusning orqasiga qarashni xohlamayman. Usik bilan jang qilsam ham, undan keyin ham ajoyib janglar, jumladan, jamoadoshim Endi Ruis bilan bo‘lgan jang ham bo‘ladi”, – deydi Uaylder.
Uaylder - Xelenius o‘yini 15-oktyabr kuni bo‘lib o‘tadi.