Diagnostik test xizmati to‘xtatiladi
2022-yil yanvar oyidan abituriyentlarning bilimini sinovdan o‘tkazish, test materiallari bilan ishlash ko‘nikmasiga ega bo‘lishi uchun Davlat test markazi OTMning bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga kirish test sinovlari formatidagi diagnostik test xizmatini yo‘lga qo‘ygandi.
DTM xabar berishicha, oliygohlarga kirish uchun o‘tkaziladigan test sinovlariga qisqa muddat qolgani sababli bu xizmat to‘xtatiladi. my.dtm.uz sayti orqali diagnostik test materiallariga buyurtmalarni qabul qilish 30-may kuni 10:00 da yakunlanadi.
Bunda e-DTM tizimi ishlashda davom etadi va talabgorlar @e_dtm_bot telegram boti orqali test materiallariga onlayn buyurtma berishlari mumkin bo‘ladi.
Ma’lumot uchun, kirish imtihoni o‘tkazilayotgan yildan oldingi yillarda maktab, kollej, litseyni tugatgan abituriyentlardan test sinovlarida ishtirok etishi uchun BHMning yarim baravari (1-iyundan 150 ming so‘m) miqdorida to‘lov undiriladi.
O‘qishni test o‘tkazilayotgan yili tugatgan bitiruvchilar, nogironligi bo‘lgan shaxslar va mehribonlik uylari bolalari, bolalar shaharchasi bitiruvchilaridan bunday to‘lov undirilmaydi.