Firibgarlikda ayblanib, 8 yildan beri qidiruvda bo‘lgan ayol Turkiyadan deportatsiya qilindi
Ma’lumotlarga ko‘ra, firibgarlikda ayblanib Turkiyada qo‘lga olingan ayol O‘zbekistonga deportatsiya qilingan. Bu haqda Istanbuldagi bosh konsulxona matbuot xizmati xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, O‘zbekiston va Turkiya Ichki ishlar vazirliklari hamkorligida o‘tkazilgan navbatdagi tezkor tadbir davomida fuqarolarning ko‘p miqdordagi pul mablag‘larini firibgarlik yo‘li bilan o‘zlashtirishda ayblanib, 2016-yildan buyon qidiruvda bo‘lgan 66 yoshli R.X. 2024-yil 13-yanvar kuni Istanbul shahrida qo‘lga olingan.
R.X. 28-yanvar kuni O‘zbekistonning Istanbul shahridagi Bosh konsulxonasi diplomatlari ishtirokida Istanbul xalqaro aeroportidan O‘zbekistonga deportatsiya qilingan.
Ushbu shaxsning xatti-harakatlaridan jabr ko‘rgan fuqarolardan O‘zbekistonning Istanbul shahridagi Bosh konsulxonasiga yoki O‘zbekiston Ichki ishlar vazirligiga murojaat qilish so‘ralmoqda.