Gulistonga 12 dona yangi avtobuslar olib kelindi
O‘zbekiston Respublikasi prezidentining 2023-yil 16-fevraldagi PQ-59-son qarorida belgilangan vazifalar ijrosi doirasida Guliston shahrida aholiga sifatli jamoat transporti xizmati ko‘rsatishni yo‘lga qo‘yish maqsadida zamonaviy avtobuslari olib kelinishi davom etmoqda.
2024-yilda Sirdaryo viloyatiga XXR ishlab chiqarilgan zamonaviy turdagi 8 dona Yutong rusumli avtobuslar olib kelinib, Guliston shahar yo‘nalishlariga joylashtirilgan edi.
Jamoat transporti parkini yangilash borasidagi ishlar doirasida “Trans Imkon Servis” MChJ tomonidan XXR ishlab chiqarilgan 12 dona Zhong tong rusumli shahar tipidagi avtobuslar olib kelindi.
Olib kelingan yangi avtobuslar Guliston shahridagi yo‘nalishlarda faoliyat ko‘rsatayotgan Isuzu rusumli avtobuslar o‘rniga joylashtirilib, shahar aholisi va tashrif buyuruvchi mehmonlarga transport xizmatlari ko‘rsatilishi rejalashtirilgan.
Shuningdek, “Guliston-Terminal” MChJ tomonidan 8 dona yangi Zhong tong rusumli avtobuslar xarid qilish bo‘yicha kelishuv shartnomalari tuzildi. Boshqa mahalliy tadbirkorlar tomonidan ham yangi zamonaviy avtobuslar xarid qilish bo‘yicha zaruriy ishlar amalga oshirilmoqda.
Umumiy hisobda Guliston shahridagi jamoat transportlari uchun jami 65 dona yangi avtobuslar xarid qilishi rejalashtirilgan.