Ilon Mask Twitter logotipini o'zgartirdi
Twitter dushanba kuni o'z logotipini oq X ga o'zgartirib, ko'k qushni olib tashladi.
Yangi logotip Twitter sarlavhasida va sahifa yangilanganda ko'rinadi.
Rasmiy Twitter akkaunti avatarini avvalroq qora fonda ko‘k qushdan oq X ga o‘zgartirgan, Twitter egasi Ilon Mask esa o‘z sahifasida kompaniya shtab-kvartirasining yangi logotip proyeksiyasi bilan suratini joylashtirgan.
Yakshanba kuni Mask x.com domeni foydalanuvchilarni avtomatik ravishda Twitterga yo'naltirishini e'lon qildi. 1-iyun kuni tadbirkor Twitter nomini X deb o‘zgartirish rejalari haqida gapirdi. 22-iyun kuni kompaniya logotipida qush o‘rniga X harfi paydo bo‘lishini ma’lum qildi.
2022-yil 27-oktabrda Mask Twitterni sotib olish bo‘yicha 44 milliard dollarlik shartnomani yopdi. Bundan so‘ng darhol kompaniya rahbariyatining bir qator a’zolarini, jumladan, bosh direktor Parag Agraval va moliya direktori Ned Segalni ishdan bo‘shatdi. AQSh Qimmatli qog'ozlar va birjalar komissiyasining ma'lumotlar bazasiga joylashtirilgan hujjatlardan ma'lum bo'lishicha, Mask direktorlar kengashini ham tarqatib yubordi va kompaniyaning yagona rahbari bo'ldi.