Jastin Getji: “Bu jangda favorit aniq”
17:08 / 06.10.2022
Yengil vazn toifasida sobiq vaqtinchalik UFC chempioni Charlz Oliveyra va Islam Maxachev o‘rtasidagi jangga taxminini bildirdi.
“Oliveyra Maxachevdan kelgan takliflardan himoyalanish qobiliyatiga ega. Ammo shunga qaramay, uning orqasi uch yoki undan ko‘p raundda tuvalga mixlangan bo‘lishi mumkin va Maxachev qaror bilan g‘alaba qozonadi.
Aynan mana shu vaziyatni MMA bo‘yicha ozgina bo‘lsada biladigan ko‘pchilik kutmoqda.
Ammo Kamaru Usmanning yaqinda Leon Edvards bilan o‘tkazgan jangini qayta ko‘rsangiz, bu dunyodagi eng zo‘r sport ekanligini tushunasiz, chunki har qanday lahzada hamma narsa sodir bo‘lishi mumkin.
Men bu jangni intiqlik bilan kutyapman. Bu jangda favorit aniq, umid qilamanki, Oliveyra Maxachevni mag‘lub eta oladi. Uni ko‘rish ajoyib bo‘lar edi. Keling, nima bo‘lishini ko‘ramiz”, – dedi Getji.
Maxachev va Oliveyra o‘rtasidagi yengil vazn toifasida chempionlik uchun jang 22-oktyabr kuni Abu-Dabidagi UFC 280 turnirida bo‘lib o‘tadi.