Jizzaxdagi kafeda mushtlashganlarning ishi prokuraturaga yuborildi
Avvalroq, ijtimoiy tarmoqlarda Jizzax shahridagi ovqatlanish shoxobchasida mushtlashuv ro‘y berganligiga oid videotasvirlar tarqalgan edi.
Ma’lum bo‘lishicha, 2024-yilning 23-avgustida “Do‘stlik” mahallasidagi kafeda Jizzax shahri, Forish hamda Zomin tumanlarida yashovchi O.O., O.Q., X.X., D.T, J.Q. va X.D. o‘rtasida janjal yuz bergan. Oqibatda Jizzax shahrida istiqomat qiluvchi X.D. bir qator tan jarohatlari olgan.
Bu haqda viloyat IIB axborot xizmati xabar berdi.
O‘z navbatida, 5 nafar ayblanuvchi qo‘lga olinib, jabrlanuvchi sud tibbiy ekspertizasidan o‘tkazilgan. Holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat Kodeksining 105-moddasi 2-qismi “i” bandi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Tergov harakatlari yakunlangan bo‘lib, jinoyat ishi tegishli sud organida ko‘rib chiqilishi uchun prokuraturaga yuborilgan.
Kelishmovchilik Jizzax shahrining “Xalqobod” mahallasida istiqomat qiluvchi X.D. va sheriklarining yeyilgan taom uchun haq to‘lamaganliklari hamda kafe xizmatchilarini haqorat qilganliklari ortidan kelib chiqqanligi aytilmoqda.