Kelgusi yilda 109 ta loyiha doirasida 2,2 milliard dollar mablagʻ oʻzlashtirilib, 28 ming aholi bandligi taʼminlanadi — Prezident
22:45 / 15.11.2021
Bugun Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida hududlarda kambagʻallikni qisqartirish va bandlikni taʼminlash borasida 2022-yilda amalga oshiriladigan dasturlar hamda hokim yordamchilari faoliyatini samarali tashkil etish chora-tadbirlari yuzasidan videoselektor yigʻilishi boʻlib oʻtdi.
Unda mahallalarni rivojlantirishga tashqi investitsiya va moliyaviy resurslarni ham yoʻnaltirish masalasiga toʻxtalib oʻtildi.
“Kelgusi yilda xalqaro moliya tashkilotlari mablagʻlari hisobiga 109 ta loyiha doirasida 2,2 milliard dollar mablagʻ oʻzlashtirilib, 28 ming aholi bandligi taʼminlanadi.
Endilikda xalqaro moliya tashkilotlaridan jalb qilinadigan mablagʻlarni ham mahallaga bogʻlash tizimi joriy etiladi”, — dedi Prezident.